moje stránky

Mé oblíbené místo

Moje oblíbené místo je nejspíš Španělský ostrov Mallorca. Byli jsme tam na výletě v roce 2019 na jarních prázdninách, konkrétně v únoru, ale stejně tam bylo kolem 20 stupňů, což je tak akorát na mikinu. Letadlem se letí asi jenom hodinu a půl, takže celý Titanic rozhodně shlédnout nestihnete. Přiletěli jsme do hlavního města Palma de Mallorca. Je to obsáhlé město s mnoha krásnými místy, které určitě stojí za to vidět.

Za těch 5 dní jsme navštívili spoustu památek. Mým úplným favoritem je Catedral de Mallorca, postavená v gotickém stylu, kterou můžete vidět na obrázku. Kromě pohledu zvenku se můžete přes kontrolu pasů dostat i dovnitř. Pokud máte ale radši výhledy, můžu Vám doporučit Castel de Bellver. Je to trochu stoupačka, ale ten výhled na město určitě stojí za to! Jestli chcete ale trošku sportovat, Mallorca Vám i s tím pomůže. Jelikož bylo i v únoru takové teplo, tak jsme toho využili a vydali jsme na výlet na vypůjčených kolech po cyklostezce přímo podél pláže. A když už o tom mluvíme - určitě se běžte podívat na písčité pláže, které tam mají. Je tam spousta malých mušlí, takže se nemusíte bát, že žádnou nenajdete. Vlastně bych i řekla, že jich je tam tolik, že si jich místní lidé ani nevšímají. Určitě bych i doporučila pozorovat západ slunce u moře. Je to totiž krásná podívaná. Moře jako takové je taky krásné. V čase, kdy jsme tam byli, byla moc zima na koupání, takže s tí nemám žádné zkušenosti. Ale věřím, že ať půjdete kamkoliv, Mallorca Vás zaujme stejně jako mě.

Tak doufám, že se Vám moje prezentace líbila a že třeba máte větší motivaci k tomu někam vyjet a prozkoumávat svět - ať život stojí za to! P.S. na poslední obrázek jsem samozřejmě musela dát palmy :)